Organisk og Uorganisk Kemi

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail Bygning og rum
Kasper Enemark-Rasmussen Kasper Enemark-RasmussenAC-TapDTU Kemi27 20 40 23keras@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 210
Søren Kramer Søren KramerAdjunktDTU Kemi45 25 23 63sokr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 106
Luca Laraia Luca LaraiaAdjunktDTU Kemi45 25 24 95luclar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 124
Kasper Steen Pedersen Kasper Steen PedersenAdjunktDTU Kemi23 60 40 67kastp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 226
Søren Rosendal Jensen Søren Rosendal JensenDocent, emeritusDTU Kemi20 65 09 84srj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Xinxin Xiao Xinxin XiaoForskerDTU Kemixixiao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Nina Ræbild Hamburger Nina Ræbild HamburgerHjælpelærerDTU Kemininham@dtu.dk
Brian Dideriksen Brian DideriksenLaborantDTU Kemi45 25 22 37bd@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Philip Charlie Johansen Philip Charlie JohansenLaborantDTU Kemi45 25 23 42phch@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Ea Judith Larsen Ea Judith LarsenLaborantDTU Kemi45 25 21 45eajul@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 104
David Frej Nielsen David Frej NielsenLaborantDTU Kemi45 25 23 33dafn@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 222
Bodil Fliis Holten Bodil Fliis HoltenLaboratoriechefDTU Kemi45 25 23 93bh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 246
Kira Astakhova Kira AstakhovaLektorDTU Kemi93 51 35 52kiraas@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 118
Sebastian Meier Sebastian MeierLektorDTU Kemi61 77 92 72semei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Sophie Beeren Sophie BeerenLektorDTU Kemi45 25 21 23sopbee@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 210
Susanne Mossin Susanne MossinLektorDTU Kemi45 25 23 91slmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 156
Charlotte Held Gotfredsen Charlotte Held GotfredsenLektorDTU Kemi45 25 21 48chg@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 210
Mogens Havsteen Jakobsen Mogens Havsteen JakobsenLektorDTU Kemi45 25 57 72mhja@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 156
Katrine Qvortrup Katrine QvortrupLektorDTU Kemi31 21 66 21kaqvo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 122
Martin Nielsen Martin NielsenLektorDTU Kemi24 65 10 45marnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 166
Mikkel Krell-Jørgensen Mikkel Krell-JørgensenPh.d.-studerendeDTU Kemimpkj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Sofie Slott Sofie SlottPh.d.-studerendeDTU Kemi51 32 83 26sofslo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Mikkel Burggraaf Buendia Mikkel Burggraaf BuendiaPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32mikbue@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Thomas Edward Whitmarsh-Everiss Thomas Edward Whitmarsh-EverissPh.d.-studerendeDTU Kemithiwe@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Hua Chen Hua ChenPh.d.-studerendeDTU Kemihuche@dtu.dkBygn. 207, rum 228
Charlotte Nybro Dansholm Charlotte Nybro DansholmPh.d.-studerendeDTU Kemi30 24 66 32chabj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Charlotte Uldahl Jansen Charlotte Uldahl JansenPh.d.-studerendeDTU Kemichajan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Faliu Yang Faliu YangPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32fyan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Kai Gao Kai GaoPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 49kgao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Sakhitha Koranchalil Sakhitha KoranchalilPh.d.-studerendeDTU Kemisakk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Nicolai Steen Broberg Hansen Nicolai Steen Broberg HansenPh.d.-studerendeDTU Keminsbha@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Luca Piccirilli Luca PiccirilliPh.d.-studerendeDTU Kemilucpic@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Mathies Brinks Sørensen Mathies Brinks SørensenPh.d.-studerendeDTU Kemimabso@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 208
Anders Øwre Anders ØwrePh.d.-studerendeDTU Kemi30 49 80 20anow@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Amalie Nørskov Amalie NørskovPh.d.-studerendeDTU Kemi30 22 10 23amansko@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Fangyuan Diao Fangyuan DiaoPh.d.-studerendeDTU Kemifandia@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Sol Laura Gutierrez Alvarez Sol Laura Gutierrez AlvarezPh.d.-studerendeDTU Kemislga@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 226
Kasper Plenov Lundquist Kasper Plenov LundquistPh.d.-studerendeDTU Kemikaslun@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Joseph Georg Franz Hoock Joseph Georg Franz HoockPh.d.-studerendeDTU Kemijoseho@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Emil Krogh Nielsen Emil Krogh NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemiemkrni@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Mathias Thor Nielsen Mathias Thor NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 33 17 19mattni@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Nianzhe He Nianzhe HePh.d.-studerendeDTU Keminiahe@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Ruwei Yao Ruwei YaoPh.d.-studerendeDTU Kemiruweiy@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Weiguang Jin Weiguang JinPh.d.-studerendeDTU Kemiweig@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Andreas Kjær Erichsen Andreas Kjær ErichsenPh.d.-studerendeDTU Kemianker@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Jie Meng Jie MengPh.d.-studerendeDTU Kemijmen@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 226
Kasper Hornstrup Hansen Kasper Hornstrup HansenPh.d.-studerendeDTU Kemikasho@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Qian Zhao Qian ZhaoPh.d.-studerendeDTU KemiQiazh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 226
Katja Egeskov Grier Katja Egeskov GrierPh.d.-studerendeDTU Kemikatege@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Xiaomei Yan Xiaomei YanPh.d.-studerendeDTU Kemixiyan@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Rasmus Lykke Mortensen Rasmus Lykke MortensenPh.d.-studerendeDTU Kemirasmor@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Peng Wei Peng WeiPh.d.-studerendeDTU Kemipenw@dtu.dkBygn. 206, rum 113
Sebastian Reiner Sebastian ReinerPh.d.-studerendeDTU Kemisebar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Deepthy KRISHNAN Deepthy KRISHNANPh.d.-studerendeDTU Kemi52 81 73 50deekr@kemi.dtu.dk
Katja Desiree Pedersen Katja Desiree PedersenPh.d.-studerendeDTU Kemikadepe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 208
Zhenwei Ni Zhenwei NiPhD studentDTU Kemizhni@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Faranak Nami Faranak NamiPlatform ManagerDTU Kemi22 79 23 57fnam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Ulrik Bering Keiding Ulrik Bering KeidingPlatform managerDTU Kemiulrikbk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Leonhard Schill Leonhard SchillPostdocDTU Kemi45 25 22 46leos@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Farnoosh Goodarzi Farnoosh GoodarziPostdocDTU Kemi45 25 24 32fagood@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Hao Jiang Hao JiangPostdocDTU Kemihaoji@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Danielle Lobo Pinheiro Nielsen Danielle Lobo Pinheiro NielsenPostdocDTU Kemidane@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Christian Kjeldsen Christian KjeldsenPostdocDTU Kemichkje@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Cecilia Romanò Cecilia RomanòPostdocDTU Kemiceroma@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Dennis Larsen Dennis LarsenPostdocDTU Kemidenl@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Cecilia Rossetti Cecilia RossettiPostdocDTU Kemi91 76 68 99cero@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Xianshao Zou Xianshao ZouPostdocDTU Kemi0046 764181325xizo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 218
Stefan Zimmermann Stefan ZimmermannPostdocDTU Kemi91 11 52 66stezi@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Anders Højgaard Hansen Anders Højgaard HansenPostdocDTU Kemi26 51 59 21andeh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Elisa Sassetti Elisa SassettiPostdocDTU Kemi93 51 88 60elisa@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Olga Gordivska Olga GordivskaPostdocDTU Kemiolgo@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 152
Sahar Tahvili Sahar TahviliPostdocDTU Kemisahart@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Marcel Schuppenhauer Marcel SchuppenhauerPraktikantDTU Kemi45 25 22 37marcsc@dtu.dkBygn. 206, rum 108
David Ackland Tanner David Ackland TannerProfessorDTU Kemi45 25 21 88dt@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 214
Jens Øllgaard Duus Jens Øllgaard DuusProfessorDTU Kemi45 25 24 51jduus@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 212
Robert Madsen Robert MadsenProfessorDTU Kemi45 25 21 51rm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 120
Anders Riisager Anders RiisagerProfessorDTU Kemi45 25 22 33ar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 144
Søren Kegnæs Søren KegnæsProfessorDTU Kemi45 25 24 02skk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 148
Mads Hartvig Clausen Mads Hartvig ClausenProfessorDTU Kemi45 25 21 31mhc@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 116
Rasmus Fehrmann Rasmus FehrmannProfessor MSO EmeritusDTU Kemi45 25 23 89rf@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 138
Kaibo Zheng Kaibo ZhengSeniorforskerDTU Kemikzheng@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 218
Jerrik Jørgen Mielby Jerrik Jørgen MielbySeniorforskerDTU Kemi45 25 23 63jjmie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Tuule Treiberg Tuule TreibergVidenskabelig assistentDTU Kemituutr@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 158