Organisk og Uorganisk Kemi

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail Bygning og rum
Kira Astakhova Kira AstakhovaLektorDTU Kemi93 51 35 52kiraas@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 118
Kobra Azizi Kobra AziziPostdocDTU Kemikoaz@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Sophie Beeren Sophie BeerenLektorDTU Kemi45 25 21 23sopbee@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 108
Niklas Rosendal Bennedsen Niklas Rosendal BennedsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32nikrbe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Huili Cao Huili CaoPh.d.-studerendeDTU Kemihucao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254
David Benjamin Christensen David Benjamin ChristensenPh.d.-studerendeDTU Kemidachr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Mads Hartvig Clausen Mads Hartvig ClausenProfessorDTU Kemi45 25 21 31mhc@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 116
Brian Dideriksen Brian DideriksenLaborantDTU Kemi45 25 22 37bd@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Jens Øllgaard Duus Jens Øllgaard DuusProfessorDTU Kemi45 25 24 51jduus@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 212
Kasper Enemark-Rasmussen Kasper Enemark-RasmussenAC-TapDTU Kemi27 20 40 23keras@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Christian Engelbrekt Christian EngelbrektForskerDTU Kemi28 94 45 67cheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237b
Rasmus Fehrmann Rasmus FehrmannProfessor MSODTU Kemi45 25 23 89rf@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 138
Farnoosh Goodarzi Farnoosh GoodarziPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32fagood@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Charlotte Held Gotfredsen Charlotte Held GotfredsenLektorDTU Kemi45 25 21 48chg@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 210
Jonas Hansen Jonas HansenPostdocDTU Kemi22 94 89 55jonhan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Anders Højgaard Hansen Anders Højgaard HansenPostdocDTU Kemi26 51 59 21andeh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Anne Elisabeth Hector Anne Elisabeth HectorLaboratorieteknikerDTU Kemi45 25 21 12aeh@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Torkil Holm Torkil HolmLektor, emeritusDTU Kemith@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 259
Bodil Fliis Holten Bodil Fliis HoltenLaboratoriechefDTU Kemi45 25 23 93bh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 038
Mogens Havsteen Jakobsen Mogens Havsteen JakobsenLektorDTU Kemi45 25 57 72mhja@kemi.dtu.dkBygn. 423, rum 216
Charlotte Uldahl Jansen Charlotte Uldahl JansenPh.d.-studerendeDTU Kemichajan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Søren Rosendal Jensen Søren Rosendal JensenDocent, emeritusDTU Kemi20 65 09 84srj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Jonas Jensen Jonas JensenPh.d.-studerendeDTU Kemi28 37 27 09jonje@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Philip Charlie Johansen Philip Charlie JohansenLaborantDTU Kemi45 25 23 42phch@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Søren Kegnæs Søren KegnæsProfessorDTU Kemi45 25 24 02skk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 148
Christian Kjeldsen Christian KjeldsenPostdocDTU Kemichkje@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Søren Kramer Søren KramerAdjunktDTU Kemi45 25 23 63sokr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Andreas Jonas Kunov-Kruse Andreas Jonas Kunov-KrusePostdocDTU Kemi45 25 23 90ajoku@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Luca Laraia Luca LaraiaAdjunktDTU Kemi45 25 24 95luclar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 124
Dennis Larsen Dennis LarsenPostdocDTU Kemidenl@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Ea Judith Larsen Ea Judith LarsenLaborantDTU Kemi45 25 21 45eajul@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 104
Chengxin Li Chengxin LiPh.d.-studerendeDTU Kemicheli@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
mingli Liang mingli LiangPh.d.-studerendeDTU Kemimilia@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 044
Robert Madsen Robert MadsenProfessorDTU Kemi45 25 21 51rm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 120
Jakob Maximilian Marinkovic Jakob Maximilian MarinkovicPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89jamar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Andrea Mazziotta Andrea MazziottaPh.d.-studerendeDTU Kemiandma@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Sebastian Meier Sebastian MeierSeniorforskerDTU Kemi61 77 92 72semei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Jerrik Jørgen Mielby Jerrik Jørgen MielbyForskerDTU Kemi45 25 23 63jjmie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Fabrizio Monda Fabrizio MondaPh.d.-studerendeDTU Kemifabm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Camilla Lyngsie Morsing Camilla Lyngsie MorsingLaborantpraktikantDTU Kemi45 25 22 37calmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Susanne Mossin Susanne MossinLektorDTU Kemi45 25 23 91slmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 156
Faranak Nami Faranak NamiPlatform ManagerDTU Kemi22 79 23 57fnam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Lasse Bo Nielsen Lasse Bo NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 53lbni@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Martin Nielsen Martin NielsenAdjunktDTU Kemi24 65 10 45marnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 166
David Frej Nielsen David Frej NielsenLaborantDTU Kemi45 25 23 33dafn@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 146
Mathias Thor Nielsen Mathias Thor NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 33 17 19mattni@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
David Nielsen David NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 54 13davnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Qinying Pan Qinying PanPh.d.-studerendeDTU Kemiqipan@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237b
Rosa Maria Padilla Paz Rosa Maria Padilla PazPostdocDTU Kemirmar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Kasper Steen Pedersen Kasper Steen PedersenAdjunktDTU Kemi23 60 40 67kastp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 226
Luca Piccirilli Luca PiccirilliPh.d.-studerendeDTU Kemilucpic@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Katrine Qvortrup Katrine QvortrupAdjunktDTU Kemi31 21 66 21kaqvo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 122
Kristoffer Hauberg Rasmussen Kristoffer Hauberg RasmussenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 49kriras@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Anders Riisager Anders RiisagerProfessorDTU Kemi45 25 22 33ar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 144
Simone Vestermann Samuelsen Simone Vestermann SamuelsenPh.d.-studerendeDTU Kemi21 22 49 51ssam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Leonhard Schill Leonhard SchillPostdocDTU Kemi45 25 22 46leos@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Jing Tang Jing TangPh.d.-studerendeDTU Kemijita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
David Ackland Tanner David Ackland TannerProfessorDTU Kemi45 25 21 88dt@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 214
Maria Taskova Maria TaskovaPh.d.-studerendeDTU Kemi28 99 47 42marita@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Irene Tosi Irene TosiPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89itosi@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Nikolaj Sten Troelsen Nikolaj Sten TroelsenPh.d.-studerendeDTU Kemi20 84 48 94nisten@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Laura Voigt Laura VoigtPh.d.-studerendeDTU Kemilavoi@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Thomas Edward Whitmarsh-Everiss Thomas Edward Whitmarsh-EverissPh.d.-studerendeDTU Kemithiwe@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Simone Louise Zacho Simone Louise ZachoPh.d.-studerendeDTU Kemisimolo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Jingdong Zhang Jingdong ZhangProfessorDTU Kemi45 25 23 52jz@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 250
Kaibo Zheng Kaibo ZhengSeniorforskerDTU Kemikzheng@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 042