Organisk og Uorganisk Kemi

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail Bygning og rum
Nikolaj Sten Andersen Nikolaj Sten AndersenPh.d.-studerendeDTU Kemi20 84 48 94nisten@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Giuseppe Antonacci Giuseppe AntonacciVidenskabelig assistentDTU Kemigiant@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Kira Astakhova Kira AstakhovaLektorDTU Kemi40 54 24 00kiraas@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 118
Kobra Azizi Kobra AziziPostdocDTU Kemikoaz@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Vanessa Baj Vanessa BajPh.d.-studerendeDTU Kemivanbaj@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Sophie Beeren Sophie BeerenAdjunktDTU Kemi45 25 21 23sopbee@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 108
Niklas Rosendal Bennedsen Niklas Rosendal BennedsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32nikrbe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Emil Kasper Bjørn Emil Kasper BjørnSpecialestuderendeDTU Kemi20 97 23 04s093627@student.dtu.dkBygn. 206, rum 140
Peter Andreas Boeg Peter Andreas BoegPh.d.-studerendeDTU Kemi30 55 41 72panbo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Fabrizio Bottaro Fabrizio BottaroPh.d.-studerendeDTU Kemifabo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Huili cao Huili caoPh.d.-studerendeDTU Kemihucao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254
Xianyi Cao Xianyi CaoPh.d.-studerendeDTU Kemixica@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 154
Annika Carstens Annika CarstensVidenskabelig assistentDTU Kemiancar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Qijin Chi Qijin ChiLektorDTU Kemi45 25 20 32cq@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 266
Hans Erik Mølager Christensen Hans Erik Mølager ChristensenLektor, ph.d.DTU Kemi45 25 23 47hemc@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 156
David Benjamin Christensen David Benjamin ChristensenPh.d.-studerendeDTU Kemidachr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Mads Hartvig Clausen Mads Hartvig ClausenProfessorDTU Kemi45 25 21 31mhc@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 116
Brian Dideriksen Brian DideriksenLaborantDTU Kemi45 25 22 37bd@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Jens Øllgaard Duus Jens Øllgaard DuusProfessorDTU Kemi45 25 24 51jduus@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 212
Samuel Gilbert Elliot Samuel Gilbert ElliotPh.d.-studerendeDTU Kemi30 35 08 28sgiel@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Kasper Enemark-Rasmussen Kasper Enemark-RasmussenAC-TapDTU Kemi27 20 40 23keras@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Christian Engelbrekt Christian EngelbrektForskerDTU Kemi28 94 45 67cheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237B
Rasmus Fehrmann Rasmus FehrmannProfessor MSODTU Kemi45 25 23 89rf@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Agata Gallas-Hulin Agata Gallas-HulinPh.d.-studerendeDTU Kemiagaga@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Farnoosh Goodarzi Farnoosh GoodarziPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32fagood@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Charlotte Held Gotfredsen Charlotte Held GotfredsenLektorDTU Kemi45 25 21 48chg@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 210
Jonas Hansen Jonas HansenPostdocDTU Kemijonhan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Anders Højgaard Hansen Anders Højgaard HansenPostdocDTU Kemiandeh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Jian He Jian HePh.d.-studerendeDTU Kemi52 75 21 52jianhe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Anne Elisabeth Hector Anne Elisabeth HectorLaboratorieteknikerDTU Kemi45 25 21 12aeh@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Torkil Holm Torkil HolmLektor, emeritusDTU Kemith@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 259
Bodil Fliis Holten Bodil Fliis HoltenLaboratoriechefDTU Kemi45 25 23 93bh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 038
Søren Rosendal Jensen Søren Rosendal JensenDocent, emeritusDTU Kemi45 25 21 03srj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Jonas Jensen Jonas JensenPh.d.-studerendeDTU Kemi28 37 27 09jonje@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Bo Jessen Bo JessenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 22 38bojes@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 106
Philip Charlie Johansen Philip Charlie JohansenLaborantDTU Kemi45 25 23 42phch@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Søren Kegnæs Søren KegnæsProfessorDTU Kemi45 25 24 02skk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 148
Sangita Khatri Sangita KhatriVidenskabelig assistentDTU Kemi91 49 96 07sakhat@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Sangita Khatri Sangita KhatriVidenskabelig assistentDTU Kemi91 49 96 07sankhat@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Christine Kinnaert Christine KinnaertPostdocDTU Kemichriki@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Christian Kjeldsen Christian KjeldsenPh.d.-studerendeDTU Kemichkje@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Søren Kramer Søren KramerPostdocDTU Kemisokr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Gurid Kallsberg Kristiansen Gurid Kallsberg KristiansenStudentermedhjælperCampus Servicegkakr@dtu.dkBygn. 402, rum 125
Mariusz Kubus Mariusz KubusPostdocDTU Kemimakub@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Andreas Jonas Kunov-Kruse Andreas Jonas Kunov-KrusePostdocDTU Kemi45 25 23 90ajoku@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Luca Laraia Luca LaraiaAdjunktDTU Kemi45 25 24 95luclar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 124
Daniel Bo Larsen Daniel Bo LarsenPh.d.-studerendeDTU Kemi22 13 22 32danbo@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Dennis Larsen Dennis LarsenPostdocDTU Kemidenl@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Ea Judith Larsen Ea Judith LarsenLaborantDTU Kemi45 25 21 45eajul@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 104
Chengxin Li Chengxin LiPh.d.-studerendeDTU Kemicheli@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
mingli Liang mingli LiangPh.d.-studerendeDTU Kemimilia@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237B
Robert Madsen Robert MadsenProfessorDTU Kemi45 25 21 51rm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 120
Jakob Maximilian Marinkovic Jakob Maximilian MarinkovicPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89jamar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Andrea Mazziotta Andrea MazziottaPh.d.-studerendeDTU Kemiandma@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Sebastian Meier Sebastian MeierSeniorforskerDTU Kemi61 77 92 72semei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Jerrik Jørgen Mielby Jerrik Jørgen MielbyForskerDTU Kemi45 25 23 63jjmie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Amalie Elise Modvig Amalie Elise ModvigPostdocDTU Kemi22 28 72 31ammod@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Fabrizio Monda Fabrizio MondaPh.d.-studerendeDTU Kemifabm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Susanne Mossin Susanne MossinLektorDTU Kemi45 25 23 91slmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 156
Faranak Nami Faranak NamiPostdocDTU Kemifnam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Lasse Bo Nielsen Lasse Bo NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 53lbni@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Martin Nielsen Martin NielsenAdjunktDTU Kemi24 65 10 45marnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 166
David Frej Nielsen David Frej NielsenLaborantDTU Kemi45 25 23 33dafn@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 146
David Nielsen David NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemidavnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Qinying Pan Qinying PanPh.d.-studerendeDTU Kemiqipan@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237B
Dmitrii Pankratov Dmitrii PankratovPostdocDTU Kemidmpp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Clemens Erik Panning Clemens Erik PanningMSc studerneDTU Kemis123792@student.dtu.dkBygn. 206, rum 140
Dario Paolicchi Dario PaolicchiVidenskabelig assistentDTU Kemidpao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Kasper Steen Pedersen Kasper Steen PedersenAdjunktDTU Kemikastp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 226
Rico Petersen Rico PetersenPostdocDTU Kemi20 99 34 01ripet@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Petya Popova Petya Popovagæste forskerDTU Kemi71 36 84 65petyagpopova@outlook.comBygn. 206, rum 125
Katrine Qvortrup Katrine QvortrupAdjunktDTU Kemi31 21 66 21kaqvo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 122
Kristoffer Hauberg Rasmussen Kristoffer Hauberg RasmussenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 49kriras@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Anders Riisager Anders RiisagerProfessorDTU Kemi45 25 22 33ar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 144
Simone Vestermann Samuelsen Simone Vestermann SamuelsenPh.d.-studerendeDTU Kemi21 22 49 51ssam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Leonhard Schill Leonhard SchillPostdocDTU Kemi45 25 22 46leos@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Fei Shen Fei ShenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 82 63 49shenfei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Sara  Björk Sigurdardóttir Sara Björk SigurdardóttirPh.d.-studerendeDTU Nanotechsabsi@nanotech.dtu.dkBygn. 423, rum 220
Jing Tang Jing TangPh.d.-studerendeDTU Kemijita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Yingying Tang Yingying TangPostdocDTU Kemiyita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 154
David Ackland Tanner David Ackland TannerProfessorDTU Kemi45 25 21 88dt@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 214
Maria Taskova Maria TaskovaPh.d.-studerendeDTU Kemimarita@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Rouzana Pulikkal Thumbayil Rouzana Pulikkal ThumbayilPh.d.-studerendeDTU Kemiroth@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Irene Tosi Irene TosiPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89itosi@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Emilie Nørmølle Underlin Emilie Nørmølle UnderlinPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 20 57emnu@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 106
Laura Voigt Laura VoigtPh.d.-studerendeDTU Kemilavoi@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Lu Yao Lu YaoGæste PhD StuderendeDTU Kemiluayao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Simone Louise Zacho Simone Louise ZachoPh.d.-studerendeDTU Kemisimolo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Nanette Zahrtmann Nanette ZahrtmannPostdocDTU Keminanza@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Jingdong Zhang Jingdong ZhangProfessorDTU Kemi45 25 23 52jz@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 250
Jianming Zhao Jianming ZhaoPostdocDTU Kemi91 61 04 68jiazhao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 238B
Kaibo Zheng Kaibo ZhengSeniorforskerDTU Kemikzheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254