Organisk og Uorganisk Kemi

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail Bygning og rum
Christian Kjeldsen Christian KjeldsenProjekt og master studerendeDTU Kemi21 62 81 19s093640@student.dtu.dkBygn. 201, rum 143
Christine Kinnaert Christine KinnaertPostdocDTU Kemichriki@kemi.dtu.dkBygn. 201, rum 110
Leonhard Schill Leonhard SchillPostdocDTU Kemi45 25 22 46leos@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Lu Yao Lu YaoGæste PhD StuderendeDTU Kemiluayao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Kobra Azizi Kobra AziziPostdocDTU Kemikoaz@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Jonas Hansen Jonas HansenPostdocDTU Kemi22 94 89 55jonhan@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Sangita Khatri Sangita KhatriVidenskabelig assistentDTU Kemi91 49 96 07sakhat@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Robert Madsen Robert MadsenProfessorDTU Kemi45 25 21 51rm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 120
Fabrizio Monda Fabrizio MondaPh.d.-studerendeDTU Kemifabm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Susanne Mossin Susanne MossinLektorDTU Kemi45 25 23 91slmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 156
Rico Petersen Rico PetersenPostdocDTU Kemi20 99 34 01ripet@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Katrine Qvortrup Katrine QvortrupAdjunktDTU Kemi31 21 66 21kaqvo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 122
Simone Vestermann Samuelsen Simone Vestermann SamuelsenPh.d.-studerendeDTU Kemi21 22 49 51ssam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Emilie Nørmølle Underlin Emilie Nørmølle UnderlinPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 20 57emnu@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 106
Kira Astakhova Kira AstakhovaLektorDTU Kemi93 51 35 52kiraas@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 118
Peter Andreas Boeg Peter Andreas BoegPh.d.-studerendeDTU Kemi30 55 41 72panbo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Anders Højgaard Hansen Anders Højgaard HansenPostdocDTU Kemi26 51 59 21andeh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Martin Nielsen Martin NielsenAdjunktDTU Kemi24 65 10 45marnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 166
Dario Paolicchi Dario PaolicchiVidenskabelig assistentDTU Kemidpao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Maria Taskova Maria TaskovaPh.d.-studerendeDTU Kemi28 99 47 42marita@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Simone Louise Zacho Simone Louise ZachoPh.d.-studerendeDTU Kemisimolo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Kaibo Zheng Kaibo ZhengSeniorforskerDTU Kemikzheng@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 042
Nikolaj Sten Andersen Nikolaj Sten AndersenPh.d.-studerendeDTU Kemi20 84 48 94nisten@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Søren Kegnæs Søren KegnæsProfessorDTU Kemi45 25 24 02skk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 148
Torkil Holm Torkil HolmLektor, emeritusDTU Kemith@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 259
Bodil Fliis Holten Bodil Fliis HoltenLaboratoriechefDTU Kemi45 25 23 93bh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 038
Jakob Maximilian Marinkovic Jakob Maximilian MarinkovicPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89jamar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Bo Jessen Bo JessenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 22 38bojes@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 106
Anders Riisager Anders RiisagerProfessorDTU Kemi45 25 22 33ar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 144
David Benjamin Christensen David Benjamin ChristensenPh.d.-studerendeDTU Kemidachr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Mads Hartvig Clausen Mads Hartvig ClausenProfessorDTU Kemi45 25 21 31mhc@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 116
Brian Dideriksen Brian DideriksenLaborantDTU Kemi45 25 22 37bd@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Søren Kramer Søren KramerAdjunktDTU Kemisokr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Mathias Thor Nielsen Mathias Thor NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 33 17 19mattni@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Kristoffer Hauberg Rasmussen Kristoffer Hauberg RasmussenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 49kriras@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Rosa Maria Padilla Paz Rosa Maria Padilla PazPostdocDTU Kemirmar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Rouzana Pulikkal Thumbayil Rouzana Pulikkal ThumbayilPh.d.-studerendeDTU Kemiroth@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Irene Tosi Irene TosiPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89itosi@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Nanette Zahrtmann Nanette ZahrtmannPostdocDTU Keminanza@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Giuseppe Antonacci Giuseppe AntonacciVidenskabelig assistentDTU Kemigiant@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Vanessa Baj Vanessa BajPh.d.-studerendeDTU Kemivanbaj@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Niklas Rosendal Bennedsen Niklas Rosendal BennedsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32nikrbe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Fabrizio Bottaro Fabrizio BottaroPh.d.-studerendeDTU Kemifabo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Samuel Gilbert Elliot Samuel Gilbert ElliotPh.d.-studerendeDTU Kemi30 35 08 28sgiel@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Rasmus Fehrmann Rasmus FehrmannProfessor MSODTU Kemi45 25 23 89rf@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 138
Farnoosh Goodarzi Farnoosh GoodarziPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32fagood@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Jonas Jensen Jonas JensenPh.d.-studerendeDTU Kemi28 37 27 09jonje@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Philip Charlie Johansen Philip Charlie JohansenLaborantDTU Kemi45 25 23 42phch@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Andrea Mazziotta Andrea MazziottaPh.d.-studerendeDTU Kemiandma@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Jerrik Jørgen Mielby Jerrik Jørgen MielbyForskerDTU Kemi45 25 23 63jjmie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Amalie Elise Modvig Amalie Elise ModvigPostdocDTU Kemi22 28 72 31ammod@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 146
Faranak Nami Faranak NamiPlatform ManagerDTU Kemi22 79 23 57fnam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
David Nielsen David NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 54 13davnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Laura Voigt Laura VoigtPh.d.-studerendeDTU Kemilavoi@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Christian Engelbrekt Christian EngelbrektForskerDTU Kemi28 94 45 67cheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237b
Chengxin Li Chengxin LiPh.d.-studerendeDTU Kemicheli@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Sebastian Meier Sebastian MeierSeniorforskerDTU Kemi61 77 92 72semei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
David Ackland Tanner David Ackland TannerProfessorDTU Kemi45 25 21 88dt@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 214
Jingdong Zhang Jingdong ZhangProfessorDTU Kemi45 25 23 52jz@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 250
Huili cao Huili caoPh.d.-studerendeDTU Kemihucao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254
Søren Rosendal Jensen Søren Rosendal JensenDocent, emeritusDTU Kemi45 25 21 03srj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Lasse Bo Nielsen Lasse Bo NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 53lbni@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Qijin Chi Qijin ChiLektorDTU Kemi45 25 20 32cq@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 266
Charlotte Held Gotfredsen Charlotte Held GotfredsenLektorDTU Kemi45 25 21 48chg@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 210
Anne Elisabeth Hector Anne Elisabeth HectorLaboratorieteknikerDTU Kemi45 25 21 12aeh@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Andreas Jonas Kunov-Kruse Andreas Jonas Kunov-KrusePostdocDTU Kemi45 25 23 90ajoku@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
Dennis Larsen Dennis LarsenPostdocDTU Kemi45 25 20 58denl@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
mingli Liang mingli LiangPh.d.-studerendeDTU Kemimilia@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237b
David Frej Nielsen David Frej NielsenLaborantDTU Kemi45 25 23 33dafn@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 146
Kasper Steen Pedersen Kasper Steen PedersenAdjunktDTU Kemi23 60 40 67kastp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 226
Fei Shen Fei ShenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 82 63 49shenfei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Jing Tang Jing TangPh.d.-studerendeDTU Kemijita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Yingying Tang Yingying TangPostdocDTU Kemiyita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 154
Thomas Edward Whitmarsh-Everiss Thomas Edward Whitmarsh-EverissPh.d.-studerendeDTU Kemithiwe@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Sophie Beeren Sophie BeerenAdjunktDTU Kemi45 25 21 23sopbee@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 108
Kasper Enemark-Rasmussen Kasper Enemark-RasmussenAC-TapDTU Kemi27 20 40 23keras@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Ea Judith Larsen Ea Judith LarsenLaborantDTU Kemi45 25 21 45eajul@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 104
Qinying Pan Qinying PanPh.d.-studerendeDTU Kemiqipan@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 237b
Dmitrii Pankratov Dmitrii PankratovPostdocDTU Kemidmpp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Xianyi Cao Xianyi CaoPh.d.-studerendeDTU Kemixica@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 154
Jens Øllgaard Duus Jens Øllgaard DuusProfessorDTU Kemi45 25 24 51jduus@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 212
Luca Laraia Luca LaraiaAdjunktDTU Kemi45 25 24 95luclar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 124
Sara  Björk Sigurdardóttir Sara Björk SigurdardóttirPh.d.-studerendeDTU Nanotechsabsi@nanotech.dtu.dkBygn. 423, rum 220
http://www.kemi.dtu.dk/forskning/organisk-uorganisk-kemi/organisk-kemi-gruppe?descending=False&dtulistid=ki-2635&fr=1&mr=100&qt=DtuPersonQuery&sorton=Building&types=employee,guest
24 SEPTEMBER 2018