Organisk og Uorganisk Kemi gruppe

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail Bygning og rum
Sannie Herleen Hoffgaard Sannie Herleen HoffgaardLaborantDTU Nutech46 77 59 75slar@dtu.dkBygn. 201, rum S03
Lu Yao Lu YaoGæste PhD StuderendeDTU Kemiluayao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Kobra Azizi Kobra AziziPostdocDTU Kemikoaz@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Gauthier Mike Luc Scavée Gauthier Mike Luc ScavéePh.d.-studerendeDTU Kemigmls@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Leonhard Schill Leonhard SchillPostdocDTU Kemi45 25 22 46leos@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Robert Madsen Robert MadsenProfessorDTU Kemi45 25 21 51rm@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 120
Susanne Mossin Susanne MossinLektorDTU Kemi45 25 23 91slmo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 156
Kira Astakhova Kira AstakhovaLektorDTU Kemi40 54 24 00kiraas@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 118
Peter Andreas Boeg Peter Andreas BoegPh.d.-studerendeDTU Kemi30 55 41 72panbo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Rico Petersen Rico PetersenPostdocDTU Kemi20 99 34 01ripet@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Katrine Qvortrup Katrine QvortrupAdjunktDTU Kemi31 21 66 21kaqvo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 122
Christine Kinnaert Christine KinnaertPostdocDTU Kemichriki@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
Simone Vestermann Samuelsen Simone Vestermann SamuelsenPh.d.-studerendeDTU Kemi21 22 49 51ssam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Ignacio Martinez San Segundo Ignacio Martinez San SegundoPh.d.-studerendeDTU Kemi91 94 04 76imss@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Martin Nielsen Martin NielsenAdjunktDTU Kemi24 65 10 45marnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 166
Maria Taskova Maria TaskovaPh.d.-studerendeDTU Kemimarita@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Simone Louise Zacho Simone Louise ZachoPh.d.-studerendeDTU Kemisimolo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Nikolaj Sten Andersen Nikolaj Sten AndersenPh.d.-studerendeDTU Kemi20 84 48 94nisten@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 109
Emil Kasper Bjørn Emil Kasper BjørnSpecialestuderendeDTU Kemi20 97 23 04s093627@student.dtu.dkBygn. 206, rum 140
Annika Carstens Annika CarstensVidenskabelig assistentDTU Kemiancar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Agata Gallas-Hulin Agata Gallas-HulinPh.d.-studerendeDTU Kemiagaga@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Torkil Holm Torkil HolmLektor, emeritusDTU Kemith@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 259
Bodil Fliis Holten Bodil Fliis HoltenLaboratoriechefDTU Kemi45 25 23 93bh@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 038
Søren Kegnæs Søren KegnæsLektorDTU Kemi45 25 24 02skk@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 148
Jakob Maximilian Marinkovic Jakob Maximilian MarinkovicPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89jamar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Dario Paolicchi Dario PaolicchiVidenskabelig assistentDTU Kemidpao@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
David Benjamin Christensen David Benjamin ChristensenPh.d.-studerendeDTU Kemidachr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 137
Mads Hartvig Clausen Mads Hartvig ClausenProfessorDTU Kemi45 25 21 31mhc@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 116
Brian Dideriksen Brian DideriksenLaborantDTU Kemi45 25 22 37bd@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Jian He Jian HePh.d.-studerendeDTU Kemi52 75 21 52jianhe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Anders Riisager Anders RiisagerProfessorDTU Kemi45 25 22 33ar@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 144
Søren Kramer Søren KramerPostdocDTU Kemisokr@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 160
Irene Tosi Irene TosiPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 29 89itosi@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Giuseppe Antonacci Giuseppe AntonacciVidenskabelig assistentDTU Kemigiant@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 104
Vanessa Baj Vanessa BajPh.d.-studerendeDTU Kemivanbaj@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 119
Niklas Rosendal Bennedsen Niklas Rosendal BennedsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 24 32nikrbe@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Fabrizio Bottaro Fabrizio BottaroPh.d.-studerendeDTU Kemifabo@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Samuel Gilbert Elliot Samuel Gilbert ElliotPh.d.-studerendeDTU Kemi30 35 08 28sgiel@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Rasmus Fehrmann Rasmus FehrmannProfessor MSODTU Kemi45 25 23 89rf@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 139
Mick Hornum Mick HornumPostdocDTU Kemi40 41 99 77mickho@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 131
Jonas Jensen Jonas JensenPh.d.-studerendeDTU Kemi28 37 27 09jonje@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 155
Philip Charlie Johansen Philip Charlie JohansenLaborantDTU Kemi45 25 23 42phch@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 108
Martin Klecka Martin KleckaPostdocDTU Kemimakle@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 125
Ming Kong Ming KongGæste PhDDTU Kemi45 25 24 32minkon@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Andrea Mazziotta Andrea MazziottaPh.d.-studerendeDTU Kemiandma@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 102
Jerrik Jørgen Mielby Jerrik Jørgen MielbyForskerDTU Kemi45 25 23 63jjmie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 158
Faranak Nami Faranak NamiPostdocDTU Kemifnam@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 111
David Nielsen David NielsenVidenskabelig assistentDTU Kemidavnie@kemi.dtu.dkBygn. 206, rum 141
Clemens Erik Panning Clemens Erik PanningMSc studerneDTU Kemis123792@student.dtu.dkBygn. 206, rum 140
Laura Voigt Laura VoigtPh.d.-studerendeDTU Kemilavoi@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Jianming Zhao Jianming ZhaoPostdocDTU Kemi91 61 04 68jiazhao@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 238B
Christian Engelbrekt Christian EngelbrektForskerDTU Kemi28 94 45 67cheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 228
Sebastian Meier Sebastian MeierSeniorforskerDTU Kemi61 77 92 72semei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
David Ackland Tanner David Ackland TannerProfessorDTU Kemi45 25 21 88dt@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 214
Jingdong Zhang Jingdong ZhangProfessorDTU Kemi45 25 23 52jz@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 250
Søren Rosendal Jensen Søren Rosendal JensenDocent, emeritusDTU Kemi45 25 21 03srj@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Daniel Bo Larsen Daniel Bo LarsenPh.d.-studerendeDTU Kemi22 13 22 32danbo@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 209
Lasse Bo Nielsen Lasse Bo NielsenPh.d.-studerendeDTU Kemi45 25 21 53lbni@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 122
Kaibo Zheng Kaibo ZhengDTU Kemikzheng@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254
Mikael Sandgren Bock Mikael Sandgren BockMasterstudentDTU Kemis093497@student.dtu.dkBygn. 207, rum 254
Qijin Chi Qijin ChiLektorDTU Kemi45 25 20 32cq@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 266
Hans Erik Mølager Christensen Hans Erik Mølager ChristensenLektor, ph.d.DTU Kemi45 25 23 47hemc@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 156
Charlotte Held Gotfredsen Charlotte Held GotfredsenLektorDTU Kemi45 25 21 48chg@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 210
Anne Elisabeth Hector Anne Elisabeth HectorLaboratorieteknikerDTU Kemi45 25 21 12aeh@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Andreas Jonas Kunov-Kruse Andreas Jonas Kunov-KrusePostdocDTU Kemi45 25 23 90ajoku@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 220
David Frej Nielsen David Frej NielsenLaborantDTU Kemi45 25 23 33dafn@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 146
Jing Tang Jing TangPh.d.-studerendeDTU Kemijita@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Rebecka Maria Larsen Werchmeister Rebecka Maria Larsen WerchmeisterPostdocDTU Kemirewe@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 254
Sophie Beeren Sophie BeerenAdjunktDTU Kemi45 25 21 23sopbee@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 108
Kasper Enemark-Rasmussen Kasper Enemark-RasmussenAC-TapDTU Kemikeras@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 106
Kasper Steen Pedersen Kasper Steen PedersenAdjunktDTU Kemikastp@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 226
Ea Judith Larsen Ea Judith LarsenLaborantDTU Kemi45 25 21 45eajul@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 104
Fei Shen Fei ShenPh.d.-studerendeDTU Kemi31 82 63 49shenfei@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 211
Robin Stoodley Robin StoodleyGæsteprofessorDTU Kemirobsto@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 207
Jens Øllgaard Duus Jens Øllgaard DuusProfessorDTU Kemi45 25 24 51jduus@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 212
Luca Laraia Luca LaraiaAdjunktDTU Kemiluclar@kemi.dtu.dkBygn. 207, rum 124
Jesper Holck Jesper HolckSeniorforskerDTU Kemiteknik45 25 25 95jeh@kt.dtu.dkBygn. 227, rum 050
Gianni Ferrero Gianni FerreroPh.d.-studerendeDTU Kemiteknikgiferr@kt.dtu.dkBygn. 229, rum 102
Sara  Björk Sigurdardóttir Sara Björk SigurdardóttirPh.d.-studerendeDTU Nanotechsabsi@nanotech.dtu.dkBygn. 423, rum 220
Mogens Havsteen Jakobsen Mogens Havsteen JakobsenLektorDTU Kemimogens.jakobsen@nanotech.dtu.dkBygn. 211, rum